Enerji Kalite Analizörü ile Mobilite ve Ölçüm

Enerji Kalite Analizörü denince “mobilite” ve “ölçüm” kavramlarını ilk anda birbiri ile bağdaştırabilmenin zor olduğunu farkındayız. Biz de tam bu nedenle bu yazımızı kaleme aldık ve “Taşınabilir Kalite Analizörü” kavramını sizlere aktarmak istedik.

Kalite Analizörü – ENTES EMK-01

ENTES EMK-01 kalite analizörü, sahip olduğu 63.harmoniğe kadar detaylı ölçüm, flicker, sag&swell ve aktif enerji Class 0.2 ölçüm doğruluğu gibi EN61000-4-30 Class A standardına uygun ölçüm ve analiz yetenekleri nedeniyle enerji dağıtım firmaları ve enerji kullanımı yoğun endüstriyel işletmeler tarafından tercih edilmektedir.

Bu standart kullanımlar dışında, mobil ekipler tarafından ölçüm ve analizlerin birden fazla lokasyonda yapılması da gerekebilmektedir. Fakat bu tür uygulamalarda ölçüm yapacak ekipleri bazı zorluklar da beklemektedir. Örneğin her panoda analizörü monte edebilecek uygun bir yer olamayabilmekte, analizörü enerjilendirmek için uygun şartlar olmayabilmektedir. Bu tür olumsuzluklar ile karşılaşılmasa bile her tekrarlayan sökme takma işleminde analizörün zarar görme ihtimali ortaya çıkabilmekte ve bağlantıların her defasında tekrar tekrar yapılmak zorunda olmasından kaynaklı zaman ve dolayısıyla para kaybı yaşanabilmektedir. İşte tüm bu ve benzeri durumlar “Taşınabilir Kalite Analizörü” kavramını ortaya çıkarmıştır.

Taşınabilir Kalite Analizörü

EMK-01 Kalite Analizörünün mobil versiyonu olan EMK-10P Taşınabilir Kalite Analizörü, mobil ölçümler yapacak ekiplerin bahsettiğimiz tüm ihtiyaçlarını ve hatta fazlasını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır.

Örnek vermek gerekirse;

  • Özel olarak tasarlanan çantası ile dış etkenlere karşı maksimum koruma sağlanırken, içerisindeki özel bölmelerde ölçüm için  gerekli  tüm ekipmanlar aynı çantada taşınabilir.
  • Dahili batarya sistemi, enerjilendirmenin mümkün olmadığı durumlarda dahi 10 saate kadar ölçüm yapılabilmesini mümkün kılar.
  • Rogowski akım trafoları ve haberleşme bağlantıları, kutu üzerindeki bağlantı noktalarından kolaylıkla ve güvenli şekilde yapılabilir.

Mobilite her sektörde önemli bir kavram olmaya ve yeni ihtiyaçları ortaya çıkarmaya kuşkusuz devam edecektir.

Paylaş

Add Your Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Hızlı İletişim